TEM’in çevresinde 29 yeni proje yükseliyor! | Yakup Emlak & İnşaat
All for Joomla All for Webmasters
Arama sonuçlarınız

TEM’in çevresinde 29 yeni proje yükseliyor!

Gönderen Yakup Özyürek üzerinde 23 Nisan 2017
| 0

İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan yol olan TEM’in Seyrantepe-Bahçeşehir aksında şu anda üretim ya da geliştirme aşamasında bulunan 29 yeni konut projesi ve karma proje var.

Ulaşım, gayrimenkul sektörünü besleyen en önemli unsurlardan biri. Özellikle de İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde ulaşım aksları gayrimenkul projelerinin üssü haline geliyor. TEM yolu da bunlardan biri. Bu hatta proje geliştirme yarışı sürüyor. TEM’in Seyrantepe-Bahçeşehir aksında şu anda üretim ya da geliştirme aşamasında bulunan 29 yeni konut projesi ve karma proje var.

Dünyanın gelişmiş kentlerinde, özellikle de Avrupa’da otoyolların kenarlarında gürültü nedeniyle pek fazla yerleşim yeri bulunmaz. Konut yapmak için daha çok sakin bölgeler tercih edilir. Oysa ülkemizde tam tersi bir eğilim söz konusu. Yerleşim yerleri daha çok ulaşım akslarının çevrelerinde yükseliyor. Tıpkı TEM ve E5’te olduğu gibi.

İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan yol olan TEM yolu, son yıllarda konut projeleri ile çevrelenmeye başladı. Artaş İnşaat tarafından yaklaşık sekiz yıl önce Avrupa Konutları TEM projesinin yapılmasıyla başlayan TEM yolu üzerinde proje geliştirme trendi, Finanskent, Mail of İstanbul, Ağaoğlu My World Europe Ayazma, Batışehir ve TemaPark projeleriyle hız kazandı. Bu hattaki proje yarışı hala sürüyor. Maryapı’dan Sur Yapı’ya, İhlas Yapı’dan Artaş İnşaat’a kadar birçok şirket bölgede proje geliştiriyor. Şu anda TEM yolu üzerinde geliştirme ve üretim aşamasında 29 konut ve karma kullanım projesi bulunuyor.

KAYNAK : EMLAK KULİSİ.COM