الاستثمار في الاستثمار في أرض | Yakup Emlak & İnşaat
All for Joomla All for Webmasters
Your search results

الاستثمار في الاستثمار في أرض

Posted by Yakup Özyürek on 15 أبريل 2018
| 0
الاستثمار في الاستثمار في أرض
حان الوقت للشراء في سيليفري الآن! جذبت أسعار المساكن والأراضي الجذابة ، لا سيما في المناطق الصناعية ، العيون إلى سيليفري. كشفت بيانات الملكية حريت، 22 في المئة في السنوات الأخيرة (2)، وأسعار السكن في سيليفري أن زيادة بنسبة 41 في المائة في أسعار الأراضي.

Silivri‘de son 2 yıldır fiyatlar hızlı bir şekilde artıyor. Yeni konut projeleri, üniversiteler, otoyollar ve bölgesel imar çalışmaları ile birlikte gelişen Silivri‘deki konut ve arsaların cazibesi yatırımcıların dikkatini çekiyor. Silivri’nin sanayi bölgesi olması ve bölgede yaşayan nüfusta patlama yaşanması da ilçeyi daha cazip kılıyor.

Silivri’de dev fiyat artışı

Türkiye’nin en çok ilana sahip emlak sitesi Hürriyet Emlak, Silivri’de satılık konut fiyatlarının son 2 yılda yüzde 22, arsa fiyatlarının da yüzde 41 arttığını ortaya koydu. Şubat 2016’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatları bin 910 TL iken, Ocak 2018’de 2 bin 326 TL oldu. Satılık arsalarda metrekare ortalama fiyatlar ise 80 TL’den 112 TL’ye çıktı.

Nüfus patlaması yaşanıyor

Silivri’de fabrika sayılarındaki artışa bağlı olarak, yoğun nüfusun barınma ve sosyal ihtiyaçları da arttı. Bölgesel olarak yaşanan nüfus artışları, Silivri’deki gayrimenkul fiyatlarına yansıdı. Selimpaşa’dan başlayıp Değirmenköy’e kadar giden bölgelerde önümüzdeki yıllarda farklı alım fırsatları doğacak gibi görünüyor.

Silivri avantajlı çünkü…

Silivri’nin konum olarak İstanbul’un Trakya’ya açılan kapısı konumunda olması, ulaşım ağlarının bölgeye doğru kayması, metrobüs yatırımının planlanması ve gayrimenkul fiyatlarının diğer bölgelere göre daha uygun olması avantajları beraberinde getiriyor.

Kaynak : Hürriyet Emlak