Satılık ve kiralık dairede Mart’ta favori Çatalca | Yakup Emlak & İnşaat
All for Joomla All for Webmasters
Arama sonuçlarınız

Satılık ve kiralık dairede Mart’ta favori Çatalca

Gönderen Yakup Özyürek üzerinde 28 Nisan 2017
| 0

Emlakjet’in Mart verilerine göre, satılık ve kiralık daire aramasında en çok artış gösteren ilçe Çatalca, satılık daire aramasında ilk 5’e girmesiyle dikkat çeken ikinci ilçe Şile oldu. Emlakjet verilerine göre kiralık daire aramasındaki artışta ise Çatalca’yı Esenler, Güngören, Büyükçekmece ve Beyoğlu izledi..

Emlakjet’in Mart ayı verilerine göre, Şubat ayı ile kıyaslandığında hem satılık daire aramasında hem kiralık daire aramasında en çok artış gösteren ilçe Çatalca oldu. İnternette satılık daire aramasında en çok artış gösteren ilçeler Çatalca, Bahçelievler, Sancaktepe, Şile ve Kağıthane olarak sıralanırken, Şile sıralamada ilk 5’e girmesiyle dikkat çeken ikinci ilçe oldu. Emlakjet verilerine göre kiralık daire aramasındaki artışta ise Çatalca’yı Esenler, Güngören, Büyükçekmece ve Beyoğlu izledi.

 

Verileri değerlendiren Emlakjet.com Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, “Çatalca ve Şile’ye baktığımızda bu iki ilçenin İSKİ Havza Koruma Alanları ilan edilen bölgeler arasında olduğunu görüyoruz. Bu bölgeler, emsal değerlerinin düşük olması, yatay yapılaşma ve arsaların daha ucuza mal edilebilmesini beraberinde getirdiği için firmalar açısından daha çok tercih edilir oldu. Ancak bundan daha da önemli hale gelen merkeze göre daha uygun fiyatlarının yanı sıra önemli projelere yakınlıkları nedeniyle değerlenme potansiyeli taşımaları… Marmara Otoyolu Projesi ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahlarına yakınlığının yanı sıra Kanal İstanbul projesinin potansiyel güzergahları arasında sürekli öne çıkan bir ilçe olan Çatalca, bu yönleriyle öne çıkıyor. Şile ise markalı konutlar açısından baktığımızda metrekarede yaklaşık 2.900 TL’ye kadar düşebilen fiyatlarıyla Anadolu Yakası’ndaki en ekonomik ilçe. Bununla birlikte ilçe, Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahına da yakınlığından ötürü değerlenme potansiyeline sahip bulunuyor” değerlendirmesini yaptı.