Referandum sonucu gayrimenkul yatırımcısını harekete geçirecek! | Yakup Emlak & İnşaat
All for Joomla All for Webmasters
Arama sonuçlarınız

Referandum sonucu gayrimenkul yatırımcısını harekete geçirecek!

Gönderen Yakup Özyürek üzerinde 25 Nisan 2017
| 0

Türkiye’de referandum süreci sonuçlandı. Yasin Tatlıdil, “Ülkemizin ekonomik yapısına güvenimiz tam. Mevcut sonuçlar ışığında, referandum sonuçlarını bekleyen yatırımcıların da harekete geçeceğine ve sektörde hareketlenme olacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye ekonomisinin ‘kilit parçalarından’ gayrimenkul sektörü referandum sürecinin sonuçlanmasıyla birlikte hareketlenmeye başladı. Agency Gayrimenkul ortaklarından Yasin Tatlıdil, gayrimenkul sektörünün seçim sürecini ve sonrasını değerlendirdi.

Tatlıdil: Olumlu tablo devam edecek

Tatlıdil, “Seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomik istikrarın devam edeceğini düşünüyoruz. 2016 yılının ikinci yarısından itibaren hükümetin de çabalarıyla birlikte gayrimenkul sektöründe olumlu adımlar atıldı. Gurbetçi vatandaşlara yönelik teşvikler, yabancı yatırımcılara yönelik vatandaşlık hakkı, tapu harcı indirimleri ve 240 ay vade gibi önemli hamleler yapıldı. Bu atılan adımların yarattığı olumlu tablonun referandumun ardından devam edeceğine inanıyorum” dedi.

‘Belirsizlik ortadan kalktı’

Referandum sürecinde yatırımcıların beklemeye geçtiğine dikkat çeken Tatlıdil, “Sadece Türk vatandaşlarımız değil yabancı yatırımcılar da sonuçları merakla bekliyordu. Alınan sonuçlarla birlikte soru işaretlerinin ortadan kalktığını düşünüyorum. Bu çerçevede Türk ekonomisinin kilit dişlilerinden gayrimenkul sektöründeki bekleme sürecinin sona erdiğine ve yatırımcıların kısa sürede harekete geçeceğine inanıyorum” değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK:EMLAK KULİSİ.COM